1 Poznajmy się
Priorytet to poznanie oczekiwań, potrzeb, preferencji i gustów Klienta. Przeprowadzamy szczegółową rozmowę, ankietę, która ma na celu opracowanie podstawowych wytycznych niezbędnych do rozpoczęcia projektu. Poznanie codziennych rytuałów, upodobań, gustów, preferencji a także stylu życia mieszkańców jest kluczowe do stworzenia funkcjonalnego projektu, a w nim miejsc użytkowanych codziennie lecz estetycznie niecodziennych.
2 Praca koncepcyjna
Na samym początku rozważamy funkcjonalność wnętrza i sposób, w jaki można to dostosować do wymagań i nawyków klienta. Na pierwszym etapie prac przygotowujemy 2-3 koncepcje układu funkcjonalnego projektowanego wnętrza. Przygotowujemy koncepcję - najpierw w formie rzutu z układem pomieszczeń, ścianek działowych i zabudów. Na tym etapie zaczynamy tworzyć architekturę wnętrz i badać możliwości układu. Czasami tworzymy przestrzeń zupełnie od nowa. Pracujemy nad nią aż efekt będzie satysfakcjonujący.
3 Wizualizacje
Kolejny krok to stworzenie wizualizacji 3D, która w bardzo realistyczny sposób oddaje kształt aranżacji. Na tym etapie decydujemy także o wyborze produktów jak i materiałów – gatunku drewna, kolekcji ceramiki, mebli, lamp i tkanin. Wizualizacje przygotowywane są w systemie dzień/noc.
4 Dokumentacja poglądowa dla wykonawców
Akceptacja proponowanych rozwiązań nie kończy procesu kreacji. Opierając się na wypracowanej koncepcji przygotowujemy projekt dla wykonawców. Składa on się z poglądowych rysunków – zwymiarowanych rzutów, przekrojów, rysunków mebli i innych indywidualnie projektowanych elementów wyposażenia jak i detali. Na tym etapie generujemy także listę proponowanych materiałów i przedmiotów. Ten dokument daje klientowi szczegółowe informacje dotyczące całego wyposażenia i wykończenia.
5 Nadzór autorski - opcja dodatkowa
Gwarantuje, że projektant wnętrz, inwestor oraz wykonawcy są w stałym kontakcie, co pozwala im na nadzór prac wykonawczych, ich postępu oraz zgodności z zatwierdzonym projektem.