Koncepcja

Publikacje

Projekt w portalu architektonicznym
Data dodania: 14/12/2022
Projekt w portalu architektonicznym

Nowoczesny, niezwykle komfortowy 200 metrowy dom zlokalizowany pod Ostrowem Wielkopolskim został zaprojektowany przez pracownię  ALWESTPOL DESIGN. Głównym założeniem projektowym było stworzenie otwartej lecz przytulnej przestrzeni, która zostanie urządzona z użyciem najwyższej jakości produktów. Nowoczesna, elegancka i rodzinna – takiej aranżacji wnętrza oczekiwali właściciele domu położonego za miastem, na działce otoczonej ze wszystkich stron naturą. 

Dom ma czytelny, tradycyjny podział na strefy dzienną i prywatną. Na parterze urządzono salon z dużą kuchnią i jadalnią oraz łazienkę dla gości, podczas gdy na piętrze znalazły się sypialnie i łazienka domowników. Dostępu do strefy dziennej strzeże funkcjonalny wiatrołap, powstały z myślą o lokalizacji budynku. 

Projekt wnętrza domu został stworzony dla pary młodych ludzi, którzy cenią naturalne i szlachetne materiały. W domu odnajdziemy znakomity duet drewna i kamienia. Wyspa kuchenna stanowi tu oryginalną ozdobę oraz funkcjonalną przestrzeń użytkową. Dodaje też wnętrzu lekkości. Poza tym otwarta przestrzeń pozwala na swobodną rozmowę z gośćmi podczas przygotowywania przekąsek. Wyspa zarazem łączy, jak i łagodnie oddziela część kuchenną od jadalni lub salonu. Do stworzenia wyspy wykorzystano płytki wielkoformatowe. Dzięki nim uzyskano gładką, niemal bezspoinową powierzchnie pasującą do tego wnętrza idealnie. 

Przestrzeń dzienna jest otwarta, ale tak zaplanowana, aby strefy robocze i wypoczynkowe nie zaburzały nawzajem swoich funkcji. Wypoczywając na kanapie możemy spoglądać na zieleń za oknem, ale nie zaobserwujemy wszystkiego co dzieje się w kuchni. Wystrój wnętrza spajają w konsekwentną całość powtarzające się w różnych miejscach motywy. 

Do oświetlenia salonu oprócz lamp ozdobnych wybrano wielofunkcyjny system oświetleniowy o szerokim spektrum zastosowania Archlines od producenta Sternlight.  Jest  to liniowy system oświetleniowy, za pomocą którego możemy zbudować dowolną nowoczesną konstrukcję świetlną. System Archlines posiada możliwość sterowania bezprzewodowego za pomocą telefonu, tabletu przez system iOS, Android. Każdą oprawą możemy sterować oddzielnie. 

Pełna publikacja dostępna na portalu Internity Home« Wróć